yandex metrika counter

Plūdės

Plūdės žvejybai pigiau

Tinkamos plūdės pasirinkimas

Kiekvienas žvejys sutiks, kad plūdė – vienas svarbiausių žūklės elementų, galinčių užtikrinti didžiausią žvejybos sėkmę, todėl tinkamos plūdės pasirinkimui reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Atkreipkite dėmesį į kelis svarbiausius kriterijus, ir tai jums padės pasirinkti tinkamiausią produkciją.

Medžiaga

Plūdės gaminamos iš gana kietų ir lengvų mažo tankio medžiagų – dažniausiai gamyboje nusprendžiama naudoti polistirolą, „jūros putą“ ir balzą. Polistirolas pasižymi tuo, kad jį  galima kur kas paprasčiau apdoroti nei „jūros putą“, tačiau pastaroji pasižymi tuo, kad ji lengvai grįžta į pradinę padėtį, jei yra suspaudžiama. Balza – tai mažo tankumo mediena, gaunama iš Pietų Amerikoje  augančio medžio. Tai yra lengviausia, tačiau brangiausia medžiaga, kuri yra naudojama plūdžių gamyboje.

Plūdės jautrumas

Jautrumas priklauso nuo to, kokios formos yra plūdė. Pavyzdžiui, jei plūdės korpusas yra adatos formos, jos jautrumas yra didžiausias. Taip pat puikiu pasirinkimu gali būti ir plunksnos formos plūdė, kuri puikiai reaguoja į įvairius vandens faktorius.

Stabilumas

Tai – dar viena savybė, kurią palanku įvertinti. Kuo žemiau yra plūdės traukos centras, tuo stabiliau ji laikosi vandenyje. Jei pasirenkama tokia plūdė, kurios viršutinės antenos yra labai siauros, esant vandens bangavimui ji šokinės į viršų. Tokia plūdė paprastai tinka tik tada, kuomet kibimas vyksta pakeliant plūdę. Adatos formos plūdės nėra tinkamos tada, jei vėjas yra labai stiprus.

Svarbu ir tai, kur žvejojate

Tinkamą plūdę galėsite pasirinkti tada, kuomet įvertinsite, kur žvejosite. Pavyzdžiui, jei planuojate žvejoti upėje, labiausiai tiks disko formos plūdė (ji tinka net ir tada, jei vandens tėkmė yra gana didelė). Upinei žvejybai naudojamų plūdžių svoris paprastai svyruoja nuo 2 iki 15 gramų, tačiau apskritai jų svoris gali siekti ir 80 gramų. Dar vienas dažnai pasiteisinantis plūdžių tipas – stambus masalas seklumoje. Tokia plūdė turi apvalų ištemptą korpusą ir didelę ryškią anteną (pamatyti plūdę galima ir iš maždaug 13 metrų atstumo). Tokių plūdžių svoris paprastai svyruoja nuo 0,1 iki 0,5 g. Dažniausiai šios plūdės yra pasirenkamos tada, kai gaudomi karpiai, karosai, ir t.t. Labiausiai toks pasirinkimas tiks tada, kai žvejojama netoli kranto, apaugusio žolėmis. Vienas didžiausių tokių plūdžių privalumų yra tai, kad galima pamatyti, kada vyksta kibimas, ir apsigauti praktiškai neįmanoma. Taip pat svarbu paminėti irtai, kad šių plūdžių keliamoji galia yra labai didelė, todėl galima pasirinkti ir stambesnį masalą.

Iš didelės plūdžių gausos visada išsirinksite tinkamiausią produkciją. Pardavėjai visada gali patarti, kokia produkcija jums tinka labiausiai, todėl vadovaudamiesi patarimais bei rekomendacijomis visada atrasite tinkamiausias prekes. Svarbiausia yra tai, kur žvejosite, ir kokias žuvis gaudysite – jei plūdę pasirinksite tinkamai, tokiu atveju galėsite tikėtis, kad žūklė bus tikrai sėkminga.

Prekė sėkmingai įtraukta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Iš viso
Iš viso 0 produktai Jūsų krepšelyje Iš viso vienas produktas Jūsų krepšelyje
Iš viso produktų už
Pristatymas   To be determined
Iš viso
Tęsti apsipirkimą Pereiti prie mokėjimo

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.