yandex metrika counter

Meškerės spiningavimui

Spiningai pigiau

Spiningai: kaip pasirinkti tinkamą?

Renkantis spiningą visada yra svarbu įvertinti tai, kur žvejosite, ir kokios rūšies žuvis gaudysite. Spiningai yra klasifikuojami į kelias klases, skiriasi jų galia, ir t.t. Taigi, tinkamiausi spiningai gali būti pasirenkami tada, kai įvertinsite, kokie kriterijai yra patys svarbiausi, ir tą padaryti bus ne taip ir suku. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, ir koks spiningas gali būti geriausiu pasirinkimu?

Klasifikacija

Skiriamos trys spiningų klasės:

  • UL yra pačios legviausios klasės spiningas, kuris šiuo metu yra pats populiariausias. Šie spiningai yra skiri gaudyti mažas žuvis – ešerius, lydekas, šapalus, ir t.t. ;
  • M klasė yra labiau paplitusi šiauriniuose regionuose, kuriuose gali būti sugaunamos didelės žuvys. Dažniausiai spiningas naudojamas žvejojajant lašišas, taip pat ir ešerius bei lydekas;
  • H yra pati sunkiausia spiningavimo klasė, kuri gali pasiteisinti tada, kai žvejojamos didelės žuvys, o užmetimo svoris viršija trisdešimt gramų.

Taip pat yra skiriami ir keli kotų tipai: EF („Extra Fast“) pasižymi didžiausiu koto išlinkimu, F (Fast) – viršutiniame trečdalyje linkstantis meškerykotis, M (Moderate) – viršutinėje koto pusėje linkstantis meškerykotis, ir  S (Slow) – kotas, linkstantis per visą  ilgį.

Kokį meškerės kotą pasirinkti?

Spiningai yra gaminami su anglies arba stiklo kotais, tad pirkėjai neretai teiraujasi, koks spiningas gali būti geriausiu pasirinkimu. Ir vienas, ir kitas spiningas turi savų  privalumų: stiklo plastiko kotai yra pigesni, pradedantiesiems rekomenduojama rinktis būtent tokį kotą. Vis dėlto, patyrę žvejai sutiks, kad anglies pluošto kotai yra patogesni, ir tai gali užtikrinti dar malonesnę žvejybą.

Spiningas ir koto rankena

Koto rankena turi būti pakankamai patogi, tad galima pasirinkti tinkamiausią variantą. Spiningai gali būti su iš kamščio, korėtos gumos arba odos pagamintą rankeną, tad galėsite nuspręsti, kuris šių pasirinkimų bus palankiausias. Dauguma žvejų sutinka, kad pačios patogiausios rankenos yra pagamintos iš kamščio, nes jas laikyti yra patogiausia.

Meškerykočio ilgis

Didžioji dalis gamintojų gali pasiūlyti įsigyti standartinio ilgio kotus, kurie paprastai yra nuo 1,5 iki 3,6 m. Patys populiariausi meškerykočiai yra nuo 2,1 iki 2,7 m ilgio. Renkantis tinkamiausią koto ilgį svarbiausia taisyklė yra tai, kad kuo didesnes žuvis gaudysite, tuo ilgesnis bus reikalingas meškerykotis.

Galia – dar vienas svarbus kriterijus

Spiningas gali būti pasirenkamas ir pagal tai, kokia yra užmetimo galia. Paprastai ji yra nurodoma ant meškerės koto, tiksliau, užrašą reikia „iššifruoti“. Pagal galią kotai yra skirstomi į kelias grupes – vienetas nurodo, kad masalo svoris yra iki 10 gramų, dvejetas – nuo 10 iki 30 gramų, trejetas – nuo 30 iki 60 g, ketvertas – daugiau nei 60 g.

Jei esate dar tik pradedantys žvejai, nebijokite klausti patarimų – pardavėjai visada galės jums padėti išsirinkti, kokie spiningai gali geriausiai pasiteisinti, tad su sunkumais susidurti tikrai neteks.

  

 

Prekė sėkmingai įtraukta į Jūsų pirkinių krepšelį
Kiekis
Iš viso
Iš viso 0 produktai Jūsų krepšelyje Iš viso vienas produktas Jūsų krepšelyje
Iš viso produktų už
Pristatymas   To be determined
Iš viso
Tęsti apsipirkimą Pereiti prie mokėjimo

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.